Logo
1 autostrada w Polsce przejezdna w całości

wikipedia.org

20 lipca 2016 21:35

Dziś (11 lipca) otwarto ostatni odcinek autostrady A4, między Rzeszowem a Jorosławiem. A4 jest teraz jedyną w Polsce autostradą ukończoną. Łączy granicę z Niemcami z granicą z Ukrainą. Ma 672 km.

Pierwotnie A4 ukończyć miana w 2012, na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.  Jednak otwarcie drogi na Światowe Dni Młodzieży to i tak przyspieszenie, bowiem opóźnienie miało być jeszcze większe. wcześniejsze otwarcie kierowcy zawdzięczają Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. Oddano dziś do użytku 41-kilometrowy odcinek autostrady łączący węzły: Rzeszów Wschód i Jarosław Zachód, ostatni odcinek A4 w Polsce. Na całej trasie płatne są odcinki między Wrocław - Gliwice i Katowice -  Kraków.

Prace na oddanym odcinku jeszcze nie zostały jednak jeszcze całkowicie zakończone. W związku z wiaduktu, w jednym miejscu na długości ok. 2 km ruch będzie ograniczony do jednej jezdni. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 20 października.

Autostrada A4 jest częścią trasy biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę. Leży w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym.

Źródło: kresy.pl

DZ