Logo
1 listopada zapalą "Światło Pamięci" przy grobach żołnierzy. Ty także możesz dołączyć do akcji! [WIDEO]

fot. Głos Bohatera / Facebook

28 października 2016 13:34

1 listopada przypada święto Wszystkich Świętych. Tradycyjnie będziemy wraz z rodziną odwiedzać groby naszych najbliższych. Stowarzyszenie "Głos Bohatera" zachęca, by w tym dniu nie zapomnieć również o tych mogiłach, w których spoczywają żołnierze Podziemia Niepodległościowego. 

"1 listopada przypada Wszystkich Świętych. Wraz z rodziną będziemy odwiedzać groby najbliższych. Nie zapomnijmy tego dnia o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Wielu z nich oddało życie za Ojczyznę i spoczywa w bezimiennych grobach. Zachęcamy, by w te szczególne święto, przy każdej mogile polskiego żołnierza zapłonęło "Światło Pamięci" – piszą twórcy akcji w wydarzeniu na profilu społecznościowym Facebook.

"Zachęcamy Was do nadsyłania zdjęć opatrzonych informacją o miejscach, w których zapalicie znicz, tak by kolejne osoby mogły odnaleźć i również zaświecić "Światło Pamięci" – zachęcają.

"Głos Bohatera" jest cyklem wywiadów z żołnierzami, kombatantami oraz innymi zasłużonymi dla Polski, których wspomnienia utrwalają i prezentują publiczności za pośrednictwem mediów społecznościowych. Celem projektu jest także działalność edukacyjna w zakresie historii oraz kształtowanie postaw i wartości patriotycznych. Zainteresowanych akcją odsyłamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie wydarzenia: TUTAJ.

pj
Źródło: Głos Bohatera / Facebook