Logo
10 marca premiera filmu "Wyklęty" TO opowieść o prawdziwych bohaterach! [WIDEO]

28 stycznia 2017 16:13

Zbliża się premiera filmu "Wyklęty". Dzieło Konrada Łęckiego opowiada o prawdziwych wydarzeniach z naszej historii. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Mimo druzgocącej przewagi czerwonego okupanta, walczyli z uporem do samego końca w imię Wolnej Polski. Ostatni z Wyklętych - Józef Franczak ps. "Lalek" zginął dopiero w 1963 roku. 

– Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – powiedział reżyser. 

– Chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem Żołnierzy Wyklętych. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodał. 

Zdjęcia do filmu trwały 2 lata. Pierwszy klaps padł w marcu 2014 roku, a prace na planie filmowym trwał do maja 2016 roku. Dzięki pracy 63 aktorów oraz kilkuset stażystów i grup rekonstrukcyjnych z całego kraju, film został zrealizowany. 

Produkcja nie powstałaby gdyby nie darowizny osób prywatnych, wsparcie kościoła i prywatnych firm. "Wyklęty" pozyskał także wielu sponsorów: Fundacja Samorządność i Demokracja, Teatr Polski Inc z Nowego Jorku, KRAM S.A., Gmina Sitkówka-Nowiny, Fundacja PGE - Energia z serca oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Kluczowe okazało się wsparcie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, dzięki czemu udało się dopiąć produkcję. Film wejdzie do kin 10 marca 2017 roku. 

Oto oficjalny zwiastun filmu "Wyklęty":

 

 

 

źródło: tvpinfo.pl
BS