Logo
10 tys. imigrantów z Afryki Północnej w ciągu czterech dni

fot. Wikimedia Commons

28 czerwca 2016 14:59

Jak podaje brytyjski dziennik Daily Mail, w ciągu prawie czterech dni do Włoch z Afryki Północnej przedostało się 10 tys. imigrantów. Jest to reakcja na nieudolność władz Unii Europejskiej w odsyłaniu tych osób, które nie spełniają właściwych kryteriów.

Od początku 2016 r. liczba imigrantów, którzy przybyli do Europy z Afryki Północnej, wynosi 66 tys. Część z nich nie uzyskała zgody na osiedlenie się na Starym Kontynencie i miała wrócić z powrotem na Czarny Ląd, jednak jak podają statystyki Eurostatu, tylko ok. 10 proc. z nich to uczyniło.

Oprócz niekonsekwencji instytucji odpowiedzialnych za kontrolę przybyszy, imigrantów zachęcają również korzystne warunki pogodowe, które w ostatnim czasie sprzyjają nielegalnemu przedostawaniu się przez Morze Śródziemne.

Imigranci pochodzą m.in. z Gwinei, Sudanu, Mali, Erytrei i Somalii. Szef Frontexu Klaus Roesler przyznaje, że misje ratunkowe mające na celu zapewnienie bezpiecznego dotarcia do włoskiego wybrzeża, zachęciły jeszcze więcej osób do podjęcia decyzji o migracji. Jego zdaniem do końca tego roku do Europy może przybyć nawet 300 tys. osób.

 

źródło: Daily Mail

N.