Logo
100 lat Pułkownika Bolesława Kowalskiego ps."Wicher". Wyjątkowa akcja urodzinowa dla kombatanta! [WIDEO]

fot. Głos Bohatera

8 stycznia 2017 12:29

24 stycznia 2017 roku setne urodziny będzie obchodził płk Bolesław Kowalski ps. "Wicher" – ostatni żyjący na Lubelszczyźnie żołnierz generała Franciszka Kleeberga. Z okazji jego 100. urodzin Stowarzyszenie Głos Bohatera zachęca do wzięcia udziału w akcji "100 lat Pułkownika".

Bolesław Kowalski ps."Wicher" wstąpił do wojska na ochotnika w 1938 roku, w 1939 roku w ramach 9. Pułku Artylerii Lekkiej stoczył walki pod Kockiem, Serekomla i Wolą Gułowską. Po ucieczce z niemieckiej niewoli powrócił do rodzinnego Olbięcina, gdzie wstąpił do tworzącego się podziemia. W czasie akcji "Burza" brał udział w walkach z Niemcami, w czasie których został ciężko ranny.

Akcja polega na przygotowaniu kartki w formacie A4 z wydrukowanymi lub napisanymi życzeniami oraz dobrze widoczną nazwą miejscowości. Następnie należy zrobić zdjęcie i wysłać je na funpage lub adres mailowy Stowarzyszenia. Dlaczego ważna jest nazwa miejscowości? Członkowie Stowarzyszenia chcą, aby Pan Pułkownik wiedział, że zdjęcia pochodzą z całej Polski, a może nawet świata. Planowane jest również utworzenie wirtualnej mapy z naniesionymi zdjęciami. Zgłoszenia można wysyłać do 20 stycznia włącznie. Wasze zdjęcia zostaną wywołane i przekazane panu Pułkownikowi. W ten sposób podziękujemy za oddanie i wysiłek jaki włożył w walkę w obronie Ojczyzny! Aby zapoznać się ze szczegółami wydarzenia i dołączyć do akcji kliknij TUTAJ.

Przed rokiem Stowarzyszenie również organizowało akcję urodzinową kombatantowi. Relację zamieszczamy poniżej.

PJ
Źródło: Stowarzyszenie Głos Bohatera