Logo
17 świadków zostanie przesłuchanych w pierwszym etapie prac komisji ds. afery Amber Gold. Wśród nich Seremet

19 października 2016 17:12

Po posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold przewodnicząca Małgorzata Wassermann wzięła udział w konferencji prasowej, na której poinformowała o planach dotyczących pierwszego etapu prac. 

"Lista świadków jest szeroka, jest to kilkanaście nazwisk osób, które będą przesłuchiwane w pierwszej kolejności. W dniu 8 listopada chcielibyśmy przystąpić do przesłuchania pierwszej osoby. Zdaniem komisji to powinna być prokurator-referent, prowadząca sprawę w pierwszej postępowania, po zawiadomieniu KNF, będzie jako pierwsza wezwana" – mówiła przewodnicząca komisji.

"Pierwszy etap przesłuchań zakończy się przesłuchaniem prokuratora Seremeta, a jeśli chodzi o sądownictwo, to będzie zakończone przesłuchaniem pana ministra Jarosława Gowina" – zapowiedziała.

"Trudno powiedzieć, kiedy ten etap prac się zakończy. Sama pani prokurator-referent będzie przesłuchiwana co najmniej przez cały dzień, o ile uda się zakończy w ciągu jednego dnia jej przesłuchanie. Będziemy chcieli przesłuchiwać w taki sposób, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności, ale z góry zapowiadam, słuchając wcześniejszych konferencji, że ja nie dopuszczę do zadawania pytań, które nie mają związku ze sprawą Amber Gold" – mówiła Małgorzata Wassermann.

"Nie jestem w stanie podać liczby akt, która wpłynęła. Nie jesteśmy tego w stanie nawet policzyć. Tamten tydzień to było 480 tomów, więc jeżeli ktokolwiek stawia zarzut, że komisja pracuje w sposób opieszały, to znaczy, że nawet nie zaczyna czytać akt. Jeżeli ktoś bez znajomości akt, chce wzywać świadków, to znaczy, że chce z tego zrobić spektakl polityczny" – przekonywała.

PJ
Źródło: Sejm