Logo
500 islamistów w Niemczech

www.commons.wikimedia.pl

22 maja 2016 11:47

„W Niemczech przebywa obecnie 497 islamistów, którzy zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju” – poinformował dziennik "Welt am Sonntag". W styczniu 2015 roku na liście BKA było 270 osób.

„Osoby zakwalifikowane przez służby do grupy stanowiącej zagrożenie mogą ze względu na radykalną postawę w każdej chwili dokonać zamachu terrorystycznego” możemy przeczytać w niemieckim dzienniku.

Portal Rmf24.pl podał, że: „W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba potencjalnych terrorystów niemal się podwoiła - w styczniu 2015 roku na czarnej liście BKA znajdowało się 270 nazwisk. Kolejnych 339 islamistów uważanych jest przez policję za sympatyków tzw. Państwa Islamskiego i potencjalnych pomocników terrorystów”.

Eksperci oceniają: „Wysoka liczba osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa niepokoi władze w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji. Zakończony sukcesem zamach na drużyny narodów krzyżowców, do których zaliczani są także Niemcy, miałby szczególne symboliczne znaczenie”.

paw

Źródło: www.rmf24.pl