Logo
Adam Nawałka zostaje!

pl.wikipedia.org

7 lipca 2016 08:58

Nikt nie ma wątpliwości, że z Euro 2016 poska reprezentacja w piłce nożnej wróciła "z tarczą". Sukces w postaci osiągnięcia ćwierćfinału i dosyć pechowa porażka po rzutach karnych z Portugalią to niewątpliwie olbrzymi sukces trenera Adama Nawałki. Tym bardziej niepokój kibiców mógł budzić fakt, że nie było pewne czy trener po mistrzostwach przedłuży umowę z PZPN.

Wszystko skończyło się dobrze.  W środę Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że przedłużył właśnie kontrakt z Adamem Nawałką. Jak wynika z mniej lub bardziej oficjalnych informacji selekcjoner otrzymał sporą podwyżkę i ... zbliży się zarobkami do poprzedników. Biorąc pod uwagę ich wyniki to raczej PZPN robi dobry interes.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" wynagrodzenie Nawałki wynosiło do tej pory 80 tys. zł miesięcznie. Dla porównania Leo Beenhakker zarabiał miesięcznie 300 tys. zł, a będący koszmarem kibiców Franciszek Smuda inkasował 140 tys. Na tym tle spekulacje o wysokości nowego kontraktu dla Adama Nawałki w wysokości 150 tys. zł nikogo nie dziwią. Trener polskiej reprezentacji może też liczyć na solidny udział w Euro. Tym razem z cczystym sumieniem możemy jednak napisać: zasłużył!

 

/bb/

 

Za: sportowefakty.wp.pl