Logo
Akcja się rozkręca. Coraz więcej Polaków "zasłoniło Newsweeka"

26 stycznia 2017 21:26

Coraz bardziej głośna staje się akcja pod hasłem #zasłońNewsweeka. Internauci dzielą się w sieci nagraniami i zdjęciami, na których widać jak zasłaniają tygodnik redagowany przez Tomasza Lisa. Jest to odpowiedź na tekst, który ukazał się kilka dni temu w Newsweeku, prezentujący tezę jakoby istniały „polskie obozy”.

Chodzi o tekst pt. „Po wyzwoleniu nazistowskich obozów Polacy ponownie je otworzyli? „Mała zbrodnia” Marka Łuszczyny" autorstwa Pauliny Szewczyk. Artykuł był reakcją na nasilającą się w mediach społecznościowych kampanię  #GermanDeathCamps” przypominającą naszym zachodnim sąsiadom, że obozy koncentracyjne na terenie okupowanej Polski były niemieckie.
 

W tekście Szewczyk można przeczytać, że "polskie obozy koncentracyjne znajdowały się niemal w całej Polsce. Powstały, bo Polacy chcieli się zemścić na Niemcach? – pytamy Marka Łuszczyny. – Nie ma mowy o spontanicznej zemście ludności polskiej. Można powiedzieć, że zemsta została zinstytucjonalizowana przez aparat państwowy i wykorzystana do tego, by wskazać nowego (po hitlerowcach) wroga. Polskie obozy były doskonale zorganizowane i podlegały Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego i Centralnemu Zarządowi Przemysłu Węglowego. Była to sprytna polityka nowej władzy, grającej na emocjach Polaków i utrzymującej, że otwieranie obozów to zemsta w imieniu społeczeństwa”.

W odpowiedzi na publikacje „Newsweeka” internauci od kilku dni prowadzą akcję #zasłońNewsweeka, podmieniając na półkach sklepów tygodnik Tomasza Lisa konserwatywnymi tygodnikami i miesięcznikami.

 

MR

źródło: niezalezna.pl, Twitter