Logo
Al-Azhar: „Islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem”

www.commons.wikimedia.pl

24 maja 2016 22:30

Wielki Imam Al- Azhar: „Islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem” stwierdził w rozmowie z watykańskimi mediami.   "Ten kto zabija opacznie zrozumiał teksty islamu; umyślnie bądź z powodu niedbałości" - dodał.

Szejk spotkał się w poniedziałek z papieżem Franciszkiem aby odnowić tym samym przerwany kilka lat temu dialog z Watykanem. Imam wystosował apel o „zwarcie szeregów, by położyć kres terroryzmowi. W przeciwnym razie cierpieć będą mieszkańcy Wschodu i Zachodu”.

W rozmowie z dziennikarzami Radia Watykańskiego, dziennika "L'Osservatore Romano" i Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego profesor al-Tajeb zdradził, że „podstawowym wspólnym zadaniem wielkich religii jest wskazanie ludzkości w czasach obecnego wielkiego kryzysu nowej drogi ku miłosierdziu i pokojowi”.

Al-Tajeb zaznaczył, że: „Nie można obarczać religii winą za odchylenia ich niektórych zwolenników, bo w każdej religii jest wypaczona frakcja, która podnosi jej sztandar, by zabijać w jej imię".

Uważa, że: „ konieczna jest współpraca muzułmanów i chrześcijan, Al-Azhar i Watykanu, by ratować każdego człowieka, niezależnie od jego wiary, przed wyniszczającymi wojnami, ubóstwem, niewiedzą i chorobami”.

Paw

Źródło: www.rmf24.pl