Logo
Ambasada RP w Londynie potępia ataki wobec Polaków

fot. pixbay.com

27 czerwca 2016 18:55

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ostatnimi incydentami o podłożu ksenofobicznym, wymierzonymi w Polaków oraz inne społeczności migrantów w Wielkiej Brytanii" - napisała Ambasada RP w Londynie w swoim komunikacie.

Oświadczenie odnosi się do niedzielnego ataku na budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK), położonego w londyńskiej dzielnicy Hammersmith. Na murze placówki napisano hasła wzywające Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii oraz do rozdawania ulotek zawierających takie same treści.

Według informacji policji, w miasteczku Cambridgheshire w piątek, kiedy poznano ostatecznie wyniki referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, Polacy otrzymali ulotki z napisem "Wychodzimy z Unii Europejskiej. Polskiego robactwa więcej już nie będzie". 

"Ambasada RP w Londynie jest w kontakcie z odpowiednimi instytucjami brytyjskimi i lokalną policją, która prowadzi już śledztwo w sprawie dwóch najgłośniejszych przypadków w Hammersmith (Londyn) i Huntingdon (Cambridgeshire)" - odpowiada w oświadczeniu placówka. 

"Jednocześnie dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia i solidarności z polską społecznością, które docierają do nas ze strony brytyjskiej opinii publicznej" - dodaje.

 

źródło: londyn.msz.gov.pl

N.