Logo
Ambasador Niemiec chwali temat Szczyt G20

15 października 2016 09:11

Chwaląc temat przewodni i program wybrany przez prowadzących szczyt G20, niemiecki ambasador w Chinach, Michael Clauss powiedział, że Chiny stworzyły solidne podwaliny pod sukces wydarzenia. Clauss podzielił się swoimi spostrzeżeniami podczas wywiadu z People’s Daily.

Głównymi tematami poruszanymi na nim będzie dalszy rozwój globalnej gospodarki, przeciwstawianie się protekcjonizmowi, promocja reform strukturalnych i innowacji. G20 odbywa się podczas powolnej naprawy światowej gospodarki, podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy więcej niż raz redukuje swoje prognozy na wzrost globalnej gospodarki.

Jako jedna z najważniejszych platform komunikacyjnych I koordynujących w polityce międzynarodowej, szczyt G20 gromadzi największe gospodarki na całym świecie. Dlatego też, "będzie to mądry ruch dla Chin by użyć tej platformy aby "wstrzyknąć" świeży impet w światowy wzrost gospodarczy" – powiedział ambasador. Według niemieckiego polityka, temat szczytu "W kierunku innowacyjnej, ożywionej, połączonej i inkluzywnej światowej gospodarki” – jest bardzo dobrze dobrany w kontekście obecnej sytuacji na świecie.

Biorąc za przykład “innowacyjność”, wyjaśnił, że spośród trzech motorów: eksportu, popytu wewnętrznego i technologicznych udoskonaleń, pierwsze dwa nie mogą na dłuższą metę utrzymać gospodarki, dlatego też innowacja jest jedynym wyborem, jeśli mówi się o wzroście produktywności i ożywieniu ekonomii.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: bbc.com, en.people.cn