Logo
Amerykańscy żołnierze wylądowali w Polsce

7 stycznia 2017 17:30

250 amerykańskich żołnierzy z 3. Pancernej Brygady Grupy Bojowej  wylądowało we Wrocławiu. Zadaniem żołnierzy jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO

We Wrocławiu po południu wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzami 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Grupa ta zostanie przetransportowana do jednostki wojskowej w Żaganiu. To pierwsza grupa żołnierzy 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, która trafi do Polski. Ma wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO.
W rozmowie z dziennikarzami na wrocławskim lotnisku generał brygady Kenneth Lee Kamper powiedział, że misja amerykańskich żołnierzy to historyczny moment. Podkreślił, że cała operacja logistyczna przerzucenia wojsk amerykańskich do Europy przebiega bardzo dobrze.
Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że Żagań będzie jednym z pięciu głównych miejsc stacjonowania pododdziałów amerykańskiej brygady w Polsce - obok Drawska Pomorskiego, Skwierzyny, Świętoszowa i Bolesławca. Dodał także, że od wiosny w Powidzu ma być obecna grupa amerykańskich śmigłowców, a od kwietnia planowany jest pobyt wielonarodowej grupy wielkości batalionu.

BF

Źródło: tvn24.pl