Logo
Andruszkiewicz: Każdego polityka który mówi, że należy przyjmować islamskich imigrantów chciałbym zapytać: Ilu przyjął ich do swojego domu?

fot. Paweł Jaworski

3 czerwca 2016 22:06

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15) w dobitny sposób skomentował sytuację wokół kryzysu imigracyjnego. "Każdego polityka który mówi, że należy przyjmować islamskich imigrantów chciałbym zapytać: Ilu przyjął ich do swojego domu? – mówił jeden z założycieli powstałej niedawno Endecji.

Ostatnie wybory w Grecji pokazują, że trend sukcesu euroscpetycznych, antyimigranckich partii w parlamentach całej Europy zyskuje na sile. Grecy wprowadzili do swojego parlamentu trzy ugrupowania jasno deklarujące swój sprzeciw dla obecnego kryzysu migracyjnego.

"Jest to fatalna wiadomość dla środowisk lewicowych, które chcą zafundować Europie Kalifaty, ale jest to świetna wiadomość dla Europejczyków. Widzimy, że w wielu krajach ugrupowania narodowe, patriotyczne, eurosceptyczne i antyimigranckie cieszą się zaufaniem wyborców i otrzymują wysokie poparcie. Europejczycy mają dosyć przyjmowania w swoich krajach ludzi zagrażających ich bezpieczeństwu" – mówił Andruszkiewicz.

 

 

 

Według posła, sukcesy Norberta Hofera, Marine Le Pen czy centroprawicowego Zgromadzenia Demokratycznego na Cyprze mają wspólny mianownik – chęć odnowy cywilizacyjnej powodowana napływem imigrantów. Europejczycy szukają wyjścia z tej dramatycznej sytuacji i skłaniają się ku rozwiązaniom proponowanym przez partie konserwatywne.

Paweł Jaworski
Źródło: wSensie.tv