Logo
Andruszkiewicz (Kukiz'15) apeluje o "prześwietlenie" środowiska Czeczenów

14 września 2016 16:14

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) domaga się od resortu spraw wewnętrznych "prześwietlenia" środowiska Czeczenów w Polsce. To pokłosie ostatnich doniesień związanych ze współpracą tej mniejszości etnicznej z Państwem Islamskim.  

Kilka dni temu polskie służby zatrzymały czterech obywateli rosyjskich narodowości czeczeńskiej, podejrzanych o współpracę z terrorystami z Daesh. Mieli oni zebrać 9 tys. euro oraz sprzęt paramilitarny dla bojowników Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie. Ponadto udało im się przeprowadzić operację, podczas której jednemu z terrorystów z klatki piersiowej usunięto pocisk.

"Jako Kukiz'15 będziemy apelować do MSWiA przeprowadzenia kontroli w ośrodkach dla uchodźców, żeby zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu i wykluczyć zagrożenie terrorystyczne" - mówi dla naszego portalu Adam Andruszkiewicz.

"Jest sytuacją całkowicie niedopuszczalną, aby terrorysta po udanej operacji w Polsce mógł bez problemu wrócić na Bliski Wschód i dalej walczyć" - dodał poseł Kukiz'15 i współzałożyciel stowarzyszenia Endecja, odnosząc się do zaistniałej sytuacji. Parlamentarzysta podkreśla, że grupa operowała w 2014 r. i to polskie służby do tego dopuściły.

Więcej o sprawie zatrzymania Czeczenów pisaliśmy TUTAJ. 

 

źródło: prostozmostu.net

N.