Logo
Andruszkiewicz mocno w TVP: "Zamiast służyć Obywatelom, politycy PO służyli za błaznów lokalnej mafii" [WIDEO]

fot. Telewizja Polska

23 listopada 2016 10:35

Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) był gościem programu "Minęła dwudziesta", gdzie wspólnie z posłem Markiem Suskim z Prawa i Sprawiedliwości oraz posłem Janem Grabcem z Platformy Obywatelskiej komentowali między innymi przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold.

"Nas zawsze cieszy każda próba rozliczania w Polsce. Jest takie tradycyjne przekrzykiwanie między PiS a Platformą, natomiast wszystkie afery III RP musiały mieć parasol polityczny. Proceder malwersowania kamienic na miliardowe kwoty nie wziął się z nieba, tylko musiał mieć wsparcie na samej górze. Musimy do tych patronów politycznych dotrzeć" – mówił młody poseł Endecji.

"Afera Amber Gold to klasyczna metafora całego systemu III RP. To zdjęcie, na którym lokalni baronowie ciągną samolot OLT na otwarcie linii lotniczych powiązanych z Amber Gold pokazuje, że zamiast służyć obywatelom, politycy służyli za błaznów dla lokalnej mafii [...] Mam nadzieję, że w tych latach będziemy ich rozliczać. Myślę, że na Platformę wiele się znajdzie" – ostro komentował poseł Adam Andruszkiewicz.

PJ
Źródło: TVP Info