Logo
Andruszkiewicz o Nowoczesnej ws. CETA: Wyraźnie widać, czyje interesy reprezentuje - nie polskie tylko unijne!

fot. Prosto z Mostu

7 października 2016 10:21

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) w stanowczy sposób odniósł się z mównicy sejmowej do stanowiska Nowoczesnej w sprawie umowy handlowej między Kanadą a Unią Europejską - CETA. Skrytykował ugrupowanie Ryszarda Petru i przekonywał, że pozytywne zaopiniowanie CETA będzie ciosem dla Polski.

"W przemówieniu Nowoczesnej bardzo wyraźnie widać, czyje interesy są reprezentowane w polskim parlamencie przez takie ugrupowania. Nie polskie tylko unijne! W stanowisku Nowoczesnej było jasno zawarte, że "umowa CETA przysłuży się rynkowi unijnemu". Żyjemy w Polsce i jesteśmy przede wszystkim Polakami! [...] Umowa CETA niszczy nasze rolnictwo, nasz przemysł, da premie dla międzynarodowych korporacji, które będą nadrzędne wobec państw narodowych. Takiej umowy sobie nie życzymy" – mówił poseł Adam Andruszkiewicz.

Przypomnijmy, że większość posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej opowiedziała się za przyjęciem uchwały sejmowej w sprawie ratyfikacji międzynarodowej umowy CETA. Decyzją Sejmu postanowiono, że do ratyfikacji kontrowersyjnej będzie mogło dojść wówczas, jeśli zdobędzie ona poparcie co najmniej 2/3 głosów wszystkich posłów. Uchwałę poparło 326 posłów, przeciw było 90. Sejm odrzucił poprawkę klubu Kukiz’15, która nakazywała przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

PJ
Źródło: Endecja / Facebook