Logo
Andruszkiewicz o wotum nieufności wobec szefa MON: "To celowy krok antypaństwowy opozycji PO, Nowoczesnej i PSL"

6 lipca 2016 08:08

Wczoraj w Sejmie posłowie głosowali wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej – Antoniego Macierewicza. Wniosek o jego odwołanie złożył klub Platformy Obywatelskiej. W głosowaniu wniosek odrzucono, a większość komentarzy zwraca uwagę, że takich wniosków nie głosuje się na chwilę przed szczytem NATO, który odbędzie się w Warszawie.

Poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15 i Stowarzyszenia Endecja zwraca uwagę, że takie działania opozycji są antypaństwowe, ponieważ jedynym efektem, jaki udało się uzyskać wnioskiem o wotum nieufności jest obniżenie wiarygodności Polski jako partnera w rozmowach, tuż przed szczytem NATO.

"To celowy krok antypaństwowy, w przededniu szczytu NATO, kiedy światowe media, oczy przywódców państw są zwrócone na Warszawę. Obserwują to, co dzieje się w Polsce i co widzą? Wewnętrzne kłótnie" – mówi poseł Adam Andruszkiewicz.

 

 

 

"Można kłócić się w rodzinie, ale nigdy nie można tych spraw wynosić na zewnątrz. Nie możemy skarżyć się i płakać na cały świat, ponieważ to obniża naszą siłę. To pokazuje, że jesteśmy państwem skłóconym, słabym. Takie działania szkodzą państwu polskiemu" – przekonuje jeden z założycieli Endecji.

Na pytanie o ocenę dotychczasowej pracy ministra poseł Andruszkiewicz wyjaśnił, że jeszcze zbyt wcześnie na podsumowanie jego pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej.

"Musimy poczekać na efekty planu modernizacji Wojska Polskiego, który jest bardzo potrzebny. Jako Stowarzyszenie Endecja, jako klub parlamentarny Kukiz'15 liczymy na polską siłę. Liczymy na to, że Wojsko Polskie będzie w stanie samodzielnie bronić granic Rzeczyposposlitej".

Poseł Andruszkiewicz dodał, że w ostatnim czasie złożył interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie umożliwienia młodym ludziom szkoleń wakacyjnych pod okiem armii, na których można byłoby nauczyć się obsługi broni. 

 

Paweł Jaworski

Źródło: Prosto z Mostu