Logo
Andruszkiewicz odpowiada : "Może zbierze się materiał, aby to PO uznać za organizację przestępczą"

fot. Prosto z Mostu

4 września 2016 16:00

Poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) odniósł się do zapowiedzi Platformy Obywatelskiej, dotyczącej złożenia wniosku do prokuratora generalnego w sprawie delegalizacji Obozu Narodowego.

"Platforma Obywatelska chce zdelegalizować polskie organizacje narodowe...mam nadzieję, że PiS poprze nasz projekt powołania komisji śledczej ds. reprywatyzacji w Polsce, plus zbadamy dokładnie sprawę Amber Gold - a wówczas to może zbierze się materiał, aby to PO uznać za organizację przestępczą (przynajmniej jej "górę") i uda się tych cyników pozamiatać. Czas rozliczeń się nie skończył. On dopiero nadchodzi" – pisze na swoim profilu społecznościowym jeden ze współtwórców Endecji. 

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiadają złożenie wniosku do prokuratora generalnego o delegalizacje Obozu Narodowo-Radykalnego. Powodem ma ma być propagowanie faszyzmu przez członków organizacji. Bezpośrednią przyczyną złożenia wniosku jest incydent z pogrzebu "Inki" i "Zagończyka", kiedy na uroczystości żałobnej pojawił się Mateusz Kijowski wraz ze środowiskiem KOD. Jego obecność spotkała się z dezaprobatą i niechęcią ze strony uczestników.

 

PJ
Źródło: Adam Andruszkiewicz / Facebook