Logo
Andruszkiewicz pisze list do ambasadora w związku działaniami francuskiej policji wobec chrześcijan w Paryżu

fot. Prosto z Mostu

4 sierpnia 2016 10:11

Wczoraj informowaliśmy o niepokojących wydarzeniach w związku z wtargnięciem Policji do kościoła św. Rity i siłowym usunięciem księdza oraz wiernych podczas Mszy Świętej. Poseł Andruszkiewicz z Kukiz'15 i Endecji wystosował list do ambasadora Francji, w którym wyraża swój sprzeciw wobec takiemu traktowaniu francuskiej wspólnoty chrześcijańskiej.

"Jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz chrześcijanin, wyrażam duże zaniepokojenie wydarzeniami z kościoła św. Rity w Paryżu. Według informacji przekazywanych zarówno przez polskie, jak i francuskie media, funkcjonariusze Policji wtargnęli do kościoła i przy użyciu środków przymusu bezpośredniego przerwali odprawianą liturgię, a następnie siłą usunęli zgromadzonych wiernych. Incydent ten wywołał falę oburzenia wśród społeczności chrześcijańskiej w Polsce" – pisze w liście Andruszkiewicz.

"Tak radykalne działania wobec osób, które za pomocą pokojowego protestu chciały pokazać swoje przywiązanie do miejsca kultu religijnego, budzi spore kontrowersje, zwłaszcza w kontekście tragicznej śmierci z rąk islamistów, katolickiego duchownego w Saint-Etienne-du-Rouvray. Uzasadnione są negatywne opinie o wykorzystaniu jednostek Policji do pacyfikacji pokojowego protestu w trakcie żałoby po księdzu Jacquesie Hamelu. Zdanie to podziela m.in. Philippe Goujon, burmistrz 15. Dzielnicy Paryża" – wyraża zaniepokojenie poseł Kukiz'15 i Stowarzyszenia Endecja.

"Tło wydarzenia oraz sposób potraktowania wiernych w kościele św. Rity w Paryżu, może świadczyć o niesprawiedliwym podejściu organów państwowych do wyznawców religii chrześcijańskiej, tak bliskiej moim Rodakom. W imieniu swoim oraz wszystkich Polaków wyrażających dziś swoje zaniepokojenie działaniem francuskiej Policji wobec miejscowych chrześcijan, pragnę zaapelować do władz Republiki Francuskiej o większy szacunek względem wyznawców Chrystusa. Ostatnie tragiczne dla Francji i Europy akty terroru wskazują, że to nie chrześcijanie, a islamscy imigranci stanowią społeczność niebezpieczną dla Europejczyków i to ta grupa powinna zostać pod szczególnym nadzorem Policji oraz służb państwowych" – podkreśla Andruszkiewicz kończąc list.

 

Prosto z Mostu
Źródło: Adam Andruszkiewicz - publicystyka i komentarze