Logo
Andruszkiewicz punktuje posła Platformy. Tego Szczerba się nie spodziewał [WIDEO]

4 października 2016 10:03

Wczoraj w programie Minęła 20 na antenie TVP Info posłowie komentowali konwencję programową Platformy Obywatelskiej, na której padło wiele zapowiedzi a wśród nich pomysł likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Gośćmi Adriana Klarenbacha byli: senator Jan Maria Jackowski (PiS), poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15, Endecja) oraz poseł Michał Szczerba (PO).

Politycy szeroko komentowali pomysły Grzegorza Schetyny, który stara się odwrócić niekorzystną tendencję sondażową Platformy Obywatelskiej, targanej wewnętrznymi sporami. W pewnym momencie poseł Szczerba odniósł się do negatywnych efektów rządów Prawa i Sprawiedliwości i podkreślał, że Jarosław Kaczyński działa w sposób bezwzględny, pozakonstytucyjny i destrukcyjny. Najwyraźniej nie spodziewał się ostrej riposty posła Andruszkiewicza.

"Te patologie, które wymienił poseł Szczerba doskonale pasują do rządów Platformy Obywatelskiej. Tak jakbym słyszał recenzję własnych rządów panie pośle. Zawłaszczanie spółek Skarbu Państwa, zawłaszczanie państwa, używanie służb i Policji przeciwko obywatelom - to wszystko miało miejsce, kiedy rządziliście. Konwencja programowa Platformy doskonale odkryła karty i pokazała obywatelom jaka Platformanaprawdę jest. [...] Jeśli obywatele chcą zmian w kraju, chcą reform gospodarczych, chcą powrotu młodych, chcą zatrzymania islamskich imigrantów - zapraszamy do głosowania na Kukiz'15. Jeżeli obywatele chcą zaprzestania walki z korupcją w Polsce, jeżeli chcą zaprzestania z układami mafijno-partyjnymi, które okradały Polaków przez ostatnie lata, jeżeli chcą likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej, który po tylu latach przywraca godność naszym bohaterom - zapraszamy do głosowania na towarzystwo pana Schetyny" – skwitował wystąpienie posła Szczerby Andruszkiewicz.

PJ
Źródło: "Minęła 20" TVP INFO