Logo
Anne Applebaum zwolniona za kłamliwy artykuł o katastrofie smoleńskiej

fot. Wikimedia Commons

21 września 2016 23:15

Żona Radosława Sikorskiego została zwolniona z amerykańskiego think tanku. Decyzja jest efektem publikacji kłamliwego artykułu zatytułowanego "In Poland, a preview of what Trump could do to America", który ukazał się na łamach waszyngtońskiego dziennika 19 września. 

Znana dziennikarka w swoim artykule użyła cytatu, który miał paść ze strony gen. Błasika, a w całości został zmyślony przez Anne Applebaum. Według dziennikarki gen. Błasik w ostatnich minutach lotu naciskał na pilotów mówiąc: "Bądź odważny, zrobisz to". Żona Radosława Sikorskiego dopuściła się skandalicznego przekłamania, wyczerpując cierpliwość amerykańskiego think tanku, który określił artykuł jako "niedopuszczalną ingerencję w wewnętrzne sprawy państwa".

Wiadomości z USA komentował minister Waszczykowski: "Myślę, że najlepszym komentarzem jest to, że jeden z istotnych think tanków, czyli zespołów analitycznych w Waszyngtonie, który zatrudniał do tej pory panią Anne Applebaum, po tym artykule zwolnił ją ze współpracy. Uznał, że jest to niedopuszczalna ingerencja w wewnętrzne sprawy państwa, które jest przedmiotem zainteresowania tego think tanku".

AKTUALIZACJA: CEPA dementuje informacje ws. Anne Applebaum. Waszczykowski wprowadził w błąd opinię publiczną?

PJ
Źródło: TVP Info