Logo
Antoni Macierewicz: Klich i Siemoniak przyjmowali do wojska funkcjonariuszy WSI z negatywną opinią weryfikacyjną

fot. Paweł Jaworski

28 października 2016 10:45

Minister Obrony Narodowej był gościem programu "Minęła 20", w którym zdradził kilka faktów dotyczących struktury i sposobu zarządzania Wojskiem Polskim przez poprzedników, w czasie kadencji rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

"Z tego co wiem, Żandarmeria rzeczywiście ma zastrzeżenia. Żadne wybiegi nie będą nikogo chroniły przed odpowiedzialnością. To dotyczy też pana Bojarskiego. Na pewno są to sprawy na tyle istotne, że trzeba było go ściągnąć do Warszawy. Ja oczywiście nie mówię o jego roli w aferze marszałkowej, o czym wszyscy wiedzieliśmy. To są zarzuty związane z kompetencją Żandarmerii" – mówił Antoni Macierewicz.

"Ciągle jest ok 100 osób w blisko 100-tysięcznym zespole żołnierskim. Ciągle jeszcze dużo- za dużo Oczywiście, jeśli są to ludzie zweryfikowani, to nie ma powodu by oni nie służyli. Niestety wiadomo, że zarówno pan Klich, jak i pan Siemoniak przyjmowali do wojska oficerów WSI, którzy mieli negatywną opinię weryfikacyjną" – zdradził minister obrony narodowej.

PJ
Źródło: TVP