Logo
Arabia Saudyjska: Dżihadyści szykowali zamach bombowy w trakcie meczu

30 października 2016 19:51

Władze Arabii Saudyjskiej oświadczyły, ze służby udaremniły zamach bombowy, który miał nastąpić w trakcie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Dżihadyści za cel mieli obrać spotkanie pomiędzy Arabią Saudyjską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Mecz odbył się 11 października w Dżuddzie na zachodzie kraju. Spotkania nie zakłóciło żadne wydarzenie, ale władze oświadczyły, że spotkanie było celem ataku terrorystów. Ujawniono, że służby aresztowały ośmiu bojowników Państwa Islamskiego, którzy utworzyli dwie komórki Arabii Saudyjskiej. Jedna miała dokonać zamachu bombowego w trakcie meczu, druga zabić przedstawicieli służby bezpieczeństwa w Rijadzie. 

Jak podało ministerstwo spraw wewnętrznych, wśród aresztowanych jest między innymi dwóch obywateli Arabii Saudyjskiej, dwóch Pakistańczyków i Syryjczyk. Opublikowano również listę podejrzanych o zaangażowanie w przygotowanie zamachów w miastach Qatif i Dammam, którzy są poszukiwani przez policję.  Arabia Saudyjska od dwóch lat jest stałym celem dżihadystów. W lipcu zamachowiec-samobójca zabił czterech oficerów służby bezpieczeństwa i ranił pięciu w Medynie.

NW

Źródło: TVP Info