Logo
Argentyna: katolicy bronią kościołów przed atakami ze strony feministek

15 października 2016 13:31

W Argentynie co roku organizowane są kilkudniowe „Narodowe Spotkania Kobiet”, które zrzeszają feministki walczące głównie o prawo do aborcji. Podczas tego wydarzenia, jego uczestnicy napadają na kościoły oraz dewastują wszystko co stanie im na drodze. W obronie świątyń stają wierni.

W dniach 8-10 października w mieście Rosario, środowiska feministyczne oraz marksistowskie zorganizowały cykliczne wydarzenie w ramach sprzeciwu do katolickiego nauczania o ochronie życia. Agresywny tłum za cel postawił sobie wdarcie się do kościoła, lecz przed jego wejście ustawił się kordon wiernych, aby zapobiec profanacji. Doszło do lekkich zamieszek, podczas których demonstranci zdewastowali okolice, niszcząc witryny sklepowe, kosze na śmieci czy też elewacje budynków. Policja przez długi czas nie reagowała, lecz w końcu wkroczyła do akcji, używając przeciwko napastnikom gazu łzawiącego i broni na gumowe pociski.

Podczas pochodu, półnagie feministki, niosły transparenty z różnymi wulgarnymi hasłami. Wykrzykiwały też swoje racje. Można było usłyszeć takie slogany jak:Chcemy abortować! Żadna świnia nie będzie decydować o naszym ciele” albo „Nie ma rewolucji bez feminizmu”. Padły też groźby w  kierunku katolików: „Kościół do śmieci”, „Przysięgamy, kościoły będą płynąć”.

KD

Za:pch24.pl