Logo
Atak na hotel dla cudzoziemców w Kabulu. Są ofiary

Fot. Wikimedia/Scott Clarkson

1 sierpnia 2016 09:21

W poniedziałek nad ranem w Kabulu afgańscy talibowie zdetonowali materiały wybuchowe umieszczone w ciężarówce przed kompleksem wojskowo-mieszkalnym, zamieszkałym głównie przez cudzoziemców. Świadkowie mówią o czterech napastnikach, którzy po eksplozji przedostali się na teren atakowanego obiektu. 

Eksplozja ciężarówki była tak silna, że w mieście nastąpiły przerwy w dostawach energii elektrycznej. Nie ma informacji o ofiarach wśród cywilów, chociaż Talibowie podawali wcześniej, że są dziesiątki zabitych i rannych. W toku operacji zabito wszystkich napastników. W wyniku zdarzenia zginął jeden policjant, a trzech zostało rannych. 

Według afgańskich służb bezpieczeństwa po wybuchu napastnicy uzbrojeni w broń maszynową i granaty przedostali się na teren Northgate Hotel - pilnie strzeżonego kompleksu mieszkalnego sąsiadującego z bazą Bagram na przedmieściach Kabulu. Kompleks wykorzystywany jest przez liczne zagraniczne organizacje cywilne i wojskowe. Siły bezpieczeństwa po wybuchu zamknęły ulice wokół kompleksu, który znajduje się na wschód od głównego lotniska w Kabulu i przy drodze do rozległej bazy lotniczej Bagram.

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info