Logo
Atak terrorystyczny w Jerozolimie. 6 osób rannych, dwie w stanie krytycznym

fot. pixebay.com

9 października 2016 11:00

We wschodniej Jerozolimie doszło do strzelaniny, w wyniku której sześć osób zostało rannych, w tym dwie przebywają w stanie krytycznym. Policja zlikwidowała napastnika.

Liczba rannych może się powiększyć. Według lokalnych mediów, w stanie krytycznym znaleźli się 60-latka i 30-letni mężczyzna. 

Według policji był to atak terrorystyczny, co zresztą nie jest niczym nowym w tym rejonie Bliskiego Wschodu. Napastnik poruszał się samochodem i w pobliżu głównego komisariatu policji we wschodniej części miasta otworzył ogień do przechodniów. 

Następnie zaczął uciekać w kierunku palestyńskiej dzielnicy miasta. Tam dwóch policjantów na motocyklach dogoniło go i zastrzeliło.

Bilans strat walk ulicznych w Jerozolimie wynosi 34 Izraelczyków i 232 Palestyńczyków. Wcześniej ataki zdarzały się niemal codziennie, teraz występują rzadziej. Kryzys trwa już od kilkudziesięciu lat - Izrael stale powiększa terytorium posiadania kosztem palestyńskich zabudowań. Obie strony oskarżają siebie o terroryzm i podżeganie do nienawiści.

 

źródło: Twitter / Reuters

N.