Logo
Audyt BBC wykazał, że jest „zbyt” chrześcijańska!

www.commons.wikimedia.pl

17 maja 2016 17:56

Władze BBC  dokonali wewnętrznego audytu, z którego wynika, że stacja jest zbyt chrześcijańska. Zbyt mało czasu antenowego poświęca muzułmanom, dlatego musi to ulec zmianie. Aaqil Ahmed, dyrektor departamentu ds. religii i etyki w BBC stwierdza: „Musimy zbalansować te dysproporcje”.

 „Telegraph” potwierdza, że BBC czeka spora rewolucja. Na swojej stronie podaje, że: „Potrzebnych jest więcej programów traktujących o innych wyznaniach, jak np. islam, sikhizm czy hinduizm. Przykładowo, relacje na żywo z meczetów czy obchodów świąt muzułmańskich”.

Raport departamentu ds. religii i etyki z kontroli stacji  wyodrębnił „rażące dysproporcje”.

„BBC jest po prostu zbyt chrześcijańska. To oczywiste, że religia chrześcijańska jest kamieniem węgielnym twórczości stacji. Większość naszych treści jest kierowana do jej wyznawców. Ale musimy pamiętać, że wszystko ewoluuje, a produkowane przez nas programy są poddawane ciągłej ocenie”-komentował dyrektor działu i jasno twierdził, że trzeba ją „urozmaicić” innymi religiami.

Dyrektor generalny BBC lord Tony Hall, rozważa również możliwość zwiększenia targetu wśród odbiorców z mniejszości etnicznych oraz LGBT i niepełnosprawnych. Obecnie 13 procent pracowników stacji to homoseksualiści i inwalidzi – do 2020 ten odsetek ma wynieść 15 procent. Władze telewizji chcą zwiększenia różnorodności i zmniejszenia podejrzeń o dyskryminację.

paw

Źródło: www.dailymail.co.uk