Logo
Australia: Surowa kara dla muzułmanki, która odmówiła zdjęcia burki i siedziała, gdy na salę wchodził sędzia

7 grudnia 2016 18:44

Podczas rozprawy sądowej żona jednego z oskarżonych członków ISIS najpierw odmówiła zdjęcia burki, a następnie wstania z miejsca, gdy na salę wchodził sędzia. Jak tłumaczyła swoje zachowanie kobieta, wstawać będzie "tylko dla Allaha". Została za to surowo ukarana. 

W trakcie wchodzenia na salę rozpraw żona jednego ze skazanych nie wstała z miejsca. Gdy sędzia poprosiła prawnika muzułmanki do siebie, ten wyjaśnił, że wyznająca radykalny islam Moutia Elzahed nie zrobiła tego z powodów religijnych. Adwokat kobiety przyznał, że chociaż rozumie powody takiego zachowania, nie dzwi sie również oburzeniu sędzi. Nie był jednak w stanie przekonać Mouti Elzahed, aby ta zdjęła nikab na czas rozprawy oraz by uszanowała powagę sądu. 

Jak wyjaśnił prawnik, żona oskarżonego powiedziała mu, że według prawa islamu, ma ona obowiązek "wstawać tylko przed Allahem". Sędzia zadecydowała więc, że dopóki kobieta nie zdejmie nikabu, nie pozwoli jej zeznawać w sądzie. Ukarała też kobietę maksymalną karą 14 dni więzienia i grzywną 1000 australijskich dolarów. 

NW

Źródło: wiadomosci.wp.pl