Logo
Australijski minister przeciwko "imigrantom-analfabetom"

wykop.pl

19 maja 2016 09:23

 

Australia jako jedno z nielicznych państw świata otwarcie mówi o zagrożeniach jakie niesie za sobą nielegalna migracja. Po ostrych wypowiedziach byłego premiera Tonego Abbotta w temacie tzw. uchodźców głos zabrał australijski minister ds. imigracji Peter Dutton.

Minister w wywiadzie dla telewizji Sky News ostrzegł przed ryzykiem, jakie w jego ocenie dla rynku pracy jego kraju a także dla systemu świadczeń socjalnych stanowią imigranci-analfabeci. Peter Dutton jako członek koalicji konserwatywnej skrytykował Zielonych, którzy wysnunęli propozycję by liczbę imigrantów przyjmowanych przez Australię każdego roku zwiększyć do 50 000.

Wiele z tych osób nie potrafi liczyć ani czytać we własnym języku, a tym bardziej w angielskim.Ci ludzie zabiorą pracę Australijczykom, co do tego nie ma żadnej wątpliwości - powiedział Dutton.

Minister obawia się także, że imigranci wyczerpią i tak skąpe już zasoby kraju pod względem socjalnym. Chodzi tutaj głównie o mieszkania socjalne, miejsca pracy, opiekę lekarską a nawet łóżka szpitalne.

Przeciwnego zdania są przedstawiciele opozycyjnej Partii Pracy. Zdaniem ich lidera Billa Shortena Australia została zbudowana na pracy milonów imigrantów i to im zawdzięcza w głównej mierze swój dobrobyt.

Obecnie Australia stosuje jedną z najbardziej restrykcyjnych a jednocześnie rozsądnych metod przeciwdziałania nielegalnej migracji. Na polecenie rządu odsyła się statki z nielegalnymi imigrantami do macierzystych portów.

 

C.

 

za:rmf24