Logo
Barcelona: Nadzy aktywiści protestują przeciwko zabijaniu zwierząt dla futer [WIDEO]

12 grudnia 2016 17:15

Obrońcy zwierząt protestowali w Barcelonie przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Protest miał nietypową formę - aktywiści leżeli nago w centrum miasta, oblani sztuczną krwią, co miało symbolizować okrucieństwo przemysłu futrzanego. 

Dziesiątki nagich działaczy oblało się sztuczną krwią i ułożyło razem imitując stertę zwłok zwierzęcych. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co dzieje się ze zwierzętami, a co w dużej mierze jest niezauważone. Cierpią i umierają na farmach, ale ich życie ma znaczenia dla mnie i mojej rodziny - powiedział jedna z protestujących. 

Zgodnie z informacjami międzynarodowej organizacji praw zwierząt Anima Naturalis, która odpowiada za demonstracę, każdego roku ponad 60 milionów zwierząt - w tym ponad 32 miliony w Unii Europejskiej - ginie na całym świecie, a ich futra wykorzystywane są na płaszcze i inne przedmioty ze skóry. Europa wytwarza 70 procent futra z norek na świecie i 63 procent futer z lisa.Dania i Finlandia są największymi producentami i eksporterami futra z norek i z lisa na świecie.Inni główni producenci to Rosja, Kanada, Szwecja i Holandia.

NW

Źródło: bangkokpost.pl