Logo
Bartosz Józwiak:"Musimy ostatecznie wyjaśnić całość tego przekrętu i przykładnie ukarać winnych"

28 sierpnia 2016 10:21

Poseł Bartosz Józwiak (Kukiz'15,Endecja) odniósł się do sytuacji wokół nieprawidłowości przy reprywatyzacji gruntów warszawskich. Według polityka powinniśmy nie tylko wyjaśnić mechanizm, który umożliwiał tego typu praktyki, ale także "przykładnie ukarać winnych". 

"Powołanie komisji ds. tzw. reprywatyzacji jest bezwzględnie konieczne. Musimy ostatecznie wyjaśnić całość tego przekrętu i przykładnie ukarać winnych. Nie ma czasu. Trzeba wyciąć ten wrzód i dokonać reprywatyzacji uczciwej, nad której projektem pracuje już od początku kadencji Parlamentarny Zespół ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych" – komentował poseł Józwiak na swoim profilu społecznościowym.

O planowanym złożeniu wniosku w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej badającej proces reprywatyzacji w Polsce poinformował także Stanisław Tyszka. Klub parlamentarny Kukiz'15 będzie domagał się wyjaśnienia sprawy i apeluje o poparcie wniosku wszystkich posłów "którzy nie są umoczeni w sprawę". Wiele wskazuje na to, że inicjatywa posłów spotka się z poparciem pozostałej części parlamentu.

Paweł Jaworski
Źródło: Bartosz Józwiak / Facebook