Logo
Beata Szydło: UE właśnie się rozpada

fot. Wikimedia Commons

15 września 2016 13:28

Beata Szydło była gościem programu "Jeden na Jeden" emitowanego na antenie TVN. Rozmowa dotyczyła między innymi debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, planów związanych z ministerstwem skarbu państwa oraz ogólnego podsumowania pierwszego roku rządów.

"Ulokowanie spółek skarbu państwa w poszczególnych resortach, wymagały tych zmian, o których powiedziałam wcześniej. Za kilka godzin powiem co stanie się z ministerstwem skarbu państwa. To co mówił Jarosław Kaczyński jest przestroga i ostrzeżenie, nie tylko w spółkach skarbu państwa. Będą wyciągane konsekwencje. Nie pozwolę na patologie" − mówiła pani Premier w kontekście informacji dotyczących niepokojących zjawisk obsadzania "swoimi ludźmi" stanowisk w spółkach skarbu państwa.

"UE taka jaka jest do tej pory właśnie się rozpada. Jeżeli nie przeprowadzimy reform, jeśli jej nie zmienimy, to będą kolejne państwa, które będą UE opuszczać. Temu trzeba zapobiec. Być może trzeba mówić o zmianie traktatu. My mówimy o tym, że trzeba przede wszystkim przeprowadzić reformy. Wzmocnić państwa europejskie, parlamenty europejskie, by łączyć, a nie dzielić. By realizować wspólne cele, a nie tylko kilku państw" − mówiła szefowa rządu w odniesieniu do debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim.

Paweł Jaworski
Źródło: "Jeden na Jeden" TVN