Logo
Beata Szydło zapowiedziała projekt likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa

18 września 2016 11:25

Na ostatniej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Beata Szydło zapowiedziała, że w ciągu dwóch tygodni do Sejmu trafi projekt likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa.

 

„Jednym z podstawowych założeń programu wyborczego PiS była inna struktura i organizacja ministerstw zajmujących się nadzorem nad Skarbem. Naszemu rządowi zależy na tym, by nadzór nad spółkami państwa był jak najsprawniejszy, transparentny oraz by wszystkie patologie, które przez lata w nich narastały, skończyły się,– mówiła premier podczas konferencji.

Przy okazji wspomniała też o fakcie dymisji Ministra Skarbu Dawida Jackiewicza, który do 15 września miał czas aby przygotować swoje ministerstwo do likwidacji: „Pan minister Dawid Jackiewicz wywiązał się ze swojego zadania i zobowiązania, które podjął i przedstawił zarówno koncepcję, jak i przedstawił rozwiązania legislacyjne. Teraz Rada Ministrów będzie prowadziła proces legislacyjny. W ciągu najbliższych dwóch tygodni projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu”-podsumowała Szydło.

KD