Logo
Bezczelna manipulacja! Partia Razem i Gazeta Wyborcza do #czarnyprotest używa zdjęcia... zespołu teatralnego

fot. Partia Razem

22 września 2016 12:46

Akcja #CzarnyProtest zorganizowana przez Partię Razem ma być wyrazem sprzeciwu wobec planom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, która będzie przedmiotem prac Sejmu. Problem w tym, że redaktor Wroński z GW posłużył się do promocji akcji zdjęciem... zespołu teatralnego.

"Nie zgadzajmy się na życie w strachu, na cierpienie i lęk. Nie zgadzajmy się na tortury zamiast opieki, zastraszanie zamiast wsparcia. Na odbieranie nam głosu, na decydowanie o nas wbrew naszym sumieniom. Dołącz do Czarnego Protestu. Nie chcą nas słuchać, niech nas zobaczą!" - zachęca Partia Razem na swoim profilu społecznościowym.

Do akcji chętnie włączyły się środowiska lewicowe o czym na bieżąco informuje na łamach swojego portalu Gazeta Wyborcza. Entuzjazm akcji mocno udzielił się redaktorowi Wrońskiemu, który zamieścił zdjęcie i opatrzył je podpisem: "Całe klasy uczestniczą w #CzarnyProtest. Tu VI LO w Krakowie". I tu zaczyna się problem. Chwilę później okazało się, że zdjęcie uwieczniło zajęcia teatralne, na których obowiązkowym kolorem stroju była czerń i nie ma żadnego związku z prowadzoną akcją. Redaktor szybko usunął tweet.

Oto manipulacja @partiarazem . To zdjęcie przedstawia zespół teatralny po próbie. Czarne stroje to wymóg spektaklu. Są to osoby nieletnie. https://t.co/xjsmjlcH5f

Paweł Jaworski
Żródło: Partia Razem, Katarzyna Płaza/Twitter