Logo
Biedroń o masakrze w klubie gejowskim: "Takich radykałów mamy także w Polsce"

fot. Flickr

13 czerwca 2016 16:52

Robert Biedroń udzielił wywiadu dla portalu gazeta.pl, w którym podkreślał, że masakra w klubie gejowskim jest winą braku reakcji na homofobię i podsycanie nienawiści. Takich radykałów mamy także w Polsce" – mówił.

"Bagatelizujemy przemoc i chowamy głowę w piasek, udając, że problem homofobii nie istnieje. Szeroko otwieram oczy, gdy słyszę komentarze skrajnie prawicowych i religijnych działaczy mówiących o sprawcy: "To był islamista". Nie musimy daleko szukać, mamy takich radykałów także u nas w Polsce. To oni rzucają kamieniami, obrażają, biją. Nie widzę żadnej różnicy między religijnym radykalizmem islamistów, a niektórych chrześcijan." – diagnozował prezydent Słupska.

"W Polsce za obrazę katolika wsadzą pana do więzienia, a za obrazę geja może nie spotkać pana żadna konsekwencja. W szkołach dzieci często słyszą, że homoseksualizm to choroba, a pozostawanie w związku partnerskim może budzić zaburzenia psychiczne. Najbardziej obraźliwymi słowami w Polsce wg badań CBOS są "pedał", "ciota", a także "lesba"." – grzmiał polityk Twojego Ruchu. 

Na pytanie o to, czy polscy geje i lesbijki mogą się czuć zagrożeni w Polsce polityk odpowiedział, że na tę chwilę nie muszą się obawiać, ale to głównie "dzięki ograniczeniom w dostępie do broni".

 

Paweł Jaworski
Źródło: gazeta.pl / fot. Flickr