Logo
Bill Clinton krytykuje Polskę i Węgry

wikipedia.org

17 maja 2016 09:34

 

Były prezydent USA podczas jednego z wieców wyborczych swojej żony w stanie New Jersey w ostrych słowach skrytykował postawę Polski i Węgier stwierdzając, że nasze kraje wolą putinowską dyktaturę od demokracji.

Zdaniem Billa Clintona Polska odrzuciła demokrację podążając za pędzącymi ku dyktaturze Węgrami. Na wiecu w New Jersey Clinton stwierdził, że zarówno Polska jak i Węgry nigdy nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone. Zasugerował ponadto pewną niewdzięczność obu krajów względem USA.

Polska i Węgry - te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone - teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą dyktaturę na wzór putinowski. Dajcie nam autorytarnych przywódców i trzymajcie z daleka obcokrajowców. Brzmi to znajomo? - powiedział nawiązując do kampanii wyborczej rywala Hillary Clinton - Donalda Trumpa.

Swojego oburzenia słowami byłego prezydenta nie kryją środowiska polonijne. W związku z wypowiedzią Billa Clintona nasi rodacy za oceanem zagrozili wycofaniem poparcia dla byłej sekretarz stanu.

C.

 

za:rmf24