Logo
Biskup Czaja: PO sprzedawało pewne wartości, a niektórzy ludzie z PiS- u depczą ludzką godność

20 września 2016 12:44

Biskup opolski Andrzej Czaja podczas rekolekcji dla dziennikarzy "Gościa Niedzielnego" w mocnych słowach skrytykował polskie partie polityczne. Niektóre posunięcia polityków PiS-u biskup Czaja określił jako "nie do przyjęcia".Wypowiedź miała miejsce w ubiegły weekend na Górze św. Anny. 

Biskup skrytykował zarówno PiS jak i Platformę Obywatelską. O ile PO deptało czy sprzedawało pewne wartości, to mam wrażenie, że teraz niektórzy ludzie z PiS- u depczą ludzką godność i w ogóle się nie liczą z tym, co człowiek myśli, jakie ma pragnienia, potrzeby i - przede wszystkim - jakie ma prawa – powiedział. Biskup wskazał, że jest to sygnał, by być roztropnym i nie dać się zwieść, że nie wolno iść w kierunku faworyzowania jakiejś opcji politycznej, programu politycznego, a już tym bardziej partii.

Biskup zaapelował także do dziennikarzy o dystans i zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo płynące z utożsamienia władzy świeckiej z Kościołem. Jeżeli nie zdystansujemy się do pewnych pociągnięć obecnie rządzących - tak jak robiliśmy to wcześniej - i jeśli nie będziemy pilnować elementarnej prawności i uczciwości, praw ludzkich, godności człowieka, to będą nas wiązać z PiS-em. Kiedyś przyjdzie inna władza i może to pójść w skrajnie inną stronę. A może pójść na zasadzie "odbicia",  jeśli tak dalej będzie - powiedział bp Andrzej Czaja.

NW

Źródło: Onet.pl