Logo
Błaszczak: Dobrym rozwiązaniem jest uszczelnianie granic zewnętrznych UE

29 sierpnia 2016 09:25

Minister Mariusz Błaszczak był gościem "Sygnałów Dnia", gdzie odniósł się do informacji o gromadzeniu zapasów przez naszych zachodnich sąsiadów oraz do metod, które mogłyby powstrzymać napływ imigrantów.

"Takie rekomendacje [o gromadzenie zapasów] nie są potrzebne. Sytuacja w Niemczech jest dużo bardziej trudna niż w Polsce ze względu na kryzys migracyjny. Chociażby ze względu na to, że półtora miliona imigrantów przyjechało do Niemiec, zamachy terrorystyczne – to wszystko powoduje, że sytuacja w Niemczech jest dużo bardziej skomplikowana" - mówił minister.

"Bezsensowne jest twierdzenie o relokacji emigrantów, bo ono przyciąga kolejne fale migracji. To jest zupełnie pozbawione sensu. Natomiast dobrym rozwiązaniem, które wprowadzamy w życie jest uszczelnianie granic zewnętrznych UE. Od połowy sierpnia 30 polskich strażników granicznych jest w Bułgarii, na granicy bułgarsko-tureckiej. Od 1 września 25 polskich strażników i 25 policjantów będzie na granicy serbsko-węgierskiej" - przekonywał Mariusz Błaszczak.

 

Paweł Jaworski
Źródło: PR1