Logo
Błaszczak: Gazeta Wyborcza jest biuletynem opozycji. Na szczęście sprawdzi się na wolnym rynku

16 listopada 2016 08:11

Minister spraw wewnętrznych i administracji był gościem programu "Dziś wieczorem" w TVP Info, gdzie komentował przebieg tegorocznego święta 11 listopada oraz... Gazetę Wyborczą. 

"Opozycja jest bezsilna, bo nie ma pomysłu na to, jak przedstawić alternatywę. Kiedy wprowadzaliśmy program, to mówili, że budżet się rozsypie, budżet nie udźwignie tego programu. I to wszystko była nieprawda. Pozycja Polski na arenie międzynarodowej jest silna, jesteśmy partnerem, nie jesteśmy podwykonawcą polityki, która jest realizowana gdzie indziej. ŚDM – mówiono, że Polska jest krajem niegościnnym, krajem ludzi zamkniętych w sobie a to nieprawda. Przyjechali pielgrzymi z całego świata i doświadczyli tego, że Polska jest krajem gościnnym i jest krajem bezpiecznym" – mówił Mariusz Błaszczak.

"Gazeta Wyborcza jest biuletynem opozycji. Na szczęście Gazeta Wyborcza sprawdzi się na wolnym rynku. Przez te wszystkie lata pisała o tym, że wolny rynek jest taką wartością, ale, jak się okazuje, teraz bez reklam spółek skarbu państwa, przeżywa kłopoty" – dodawał.

PJ
Źródło: TVP Info