Logo
Błaszczak: Jeżeli Sekielski z Morozowskim i Michnik otrzymali ordery, to dlaczego Falenta jest skazany na bezwzględne więzienie?

fot. Wikimedia Commons

19 stycznia 2017 09:52

Minister Błaszczak komentował dziś w Radiu ZET sprawę Marka Falenty, skazanego za podsłuchiwanie rozmów polityków w restauracji Sowa&Przyjaciele. Karą za nielegalny sposób zdobycia nagrań jest 2,5 roku bezwzględnego więzienia.

"To bardzo charakterystyczne, bo Marek Falenta został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia, a pa koledzy po fachu: Sekielski z Morozowskim. kiedy nielegalnie nagrali rozmowę Adama Lipińskiego z Renatą Beger, otrzymali laury, prawda? Nagrania z kompromitujących rozmów Sienkiewicza, Belki, Bieńkowskiej, Wojtunika zostały opublikowane i też z tego tytułu były pozytywne konsekwencje, bo opinia publiczna mogła dowiedzieć się, jak zakłamana jest władza koalicji rządu PO-PSL i co oni myślą naprawdę" – mówił minister Mariusz Błaszczak.

"Byłbym konsekwentny. Jeżeli Sekielski z Morozowskim i Michnik otrzymali ordery, to dlaczego Falenta jest skazany na bezwzględne więzienie?" – pytał szef MSWiA.

PJ
Źródło: Radio ZET