Logo
Błaszczak odpowiada na zarzuty dziennikarza CNN. "Zapraszam go do Polski"

8 listopada 2016 17:24

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zaprasza dziennikarza CNN – Fareeda Zakarię – do Polski. Zaproszenie ma związek z wypowiedziami amerykańskiego komentatora na antenie CNN, w których porównał on nasz kraj do Rosji i Turcji.

Fareed Zakaria jest amerykańskim dziennikarzem hinduskiego pochodzenia, prowadzącym na antenie CNN program „Fareed Zakaria GPS”. Dziennikarz publikuje również na łamach „The Washington Post”. Mariusz Błaszczak postanowił zaprosić dziennikarza do Polski po jego wypowiedzi na antenie CNN. Dziennikarz komentując kandydata Republikanów na prezydenta USA Donalda Trumpa, nawiązał do – jego zdaniem – złego stanu demokracji w Polsce. Kandydat Republikanów to „rak demokracji”. Musimy pamiętać, jak krucha jest demokracja i jak łatwo ją zepsuć. Świadczy o tym przykład Polski, Rosji oraz Turcji – powiedział na antenie CNN Zakaria.

Do słów dziennikarza odniósł się szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zapraszam, żeby przyjechał i zobaczył. Może 11 listopada, to dobry czas. Jeśli poświęci trochę czasu, to zobaczy. Porozmawia z ludźmi, którzy mają bardzo różne poglądy – powiedział na antenie TVP Info.

NW

Źródło: TVP Info