Logo
Błaszczak: Samoobrona w porównaniu z tym, co robi PO, Nowoczesna i PSL to był Wersal

21 grudnia 2016 09:28

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji był gościem Konrada Piaseckiego w "Gościu Radia ZET". Poruszono temat protestów opozycji i kryzysu parlamentarnego. W opinii ministra Błaszczaka: "Samoobrona w porównaniu z tym, co robi PO, Nowoczesna i PSL to był Wersal".

W Berlinie zginął nasz rodak, a my będziemy się teraz rozwodzić o frustracjach dziennikarzy, że nie mogą wejść na galerię. To problem frustracji. Nie ma problemu ze standardami demokratycznymi. Demokracja w Polsce jest. Gdyby jej nie było, to nie byłoby demonstracji, wyrażenia swoich poglądów. To wszystko jest. Problem polega na tym, że dzisiejsza opozycja nie może się pogodzić z tym, że utraciła władzę – mówił szef MSWiA.

"Samoobrona w porównaniu z tym, co robi PO, Nowoczesna i PSL to był wersal. Oni, kiedy rządzili, atakowali kibiców, mówili, że są tacy źli, że robią blokady, burdy. Oni są gorsi od tych kibiców, z którymi chcieli walczyć" – przekonywał Mariusz Błaszczak.

"Oni się zachowują jak szaleńcy, jak jacyś fanatycy. To szaleństwo wynika z tego, że utracili przywileje. Ich złodziejstwa, bo jak można nazwać te wszystkie malwersacje, to wszystko, co jest związane z aferą Amber Gold. Oni się obawiają odpowiedzialności za swoje rządy i nadużycia" – podkreślił.

PJ
Źródło: Radio ZET