Logo
Błaszczak: trzeba wzmocnić rolę polityczną Polonii w USA

18 września 2016 11:51

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się wczoraj  z Polonią w USA i mówił podczas niego o potrzebie utworzenia silnej polskiej społeczności w Ameryce, która też będzie się angażować w  życie polityczne tego kraju.

Minister zauważył, że Amerykanie posiadający polskie korzenie powinni aktywnie włączać się w politykę i starać się o piastowanie jakichś znaczących urzędów. Stwierdził przy tym, że muszą one to robić na własną rękę, gdyż  „nie jest to możliwe, aby polonię organizowały władze RP”. „Polonia powinna otrzymać wsparcie ze strony naszych przedstawicielstw dyplomatycznych. Liczymy, że Polonia zorganizuje się, aby głos Amerykanów polskiego pochodzenia był słyszany w trakcie wyborów prezydenckich, czy w wyborach do Kongresu”- zauważył Błaszczak.

„Mamy zbieżne interesy. Stany Zjednoczone są najsilniejszym państwem w NATO. Dzięki korzystnym dla Polski postanowieniom szczytu lipcowego Sojuszu w Warszawie, obecność wojsk amerykańskich w Polsce będzie gwarancją bezpieczeństwa Polski” – podsumował swoją wypowiedź minister.

KD

Za:polskieradio.pl