Logo
Borowska: Mamy kryzys demograficzny. Młodzi ludzie nie wierzą, że dostaną emerytury

21 listopada 2016 17:16

Elżbieta Borowska, posłanka ugrupowania Kukiz'15, odniosła się na antenie TV Republika do funkcjonowania systemu emerytalnego w Polsce. Posłanka wskazała, że większość młodych ludzi 

Program "Prosto w oczy" dotyczył między innymi obniżenia wieku emerytalnego. Nie jest to optymistyczna wizja, ale jest to realna wizja tego, co stanie się za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat z naszym systemem emerytalnym. Mamy kryzys demograficzny, widzieliśmy w poprzedniej kadencji, jakimi ruchami próbowano ten system i brak pieniędzy w systemie ratować: przesunięcie wieku emerytalnego, przesunięcia, a właściwie grabieże pieniędzy z OFE, była także zmiana przelicznika emerytur i realnie ludzie tych emerytur będą dostawać mniej – mówiła poseł Borowska.

W tej chwili młodzi ludzie już absolutnie nie wierzą w to, że kiedykolwiek dostaną emerytury, zwłaszcza, że mamy kryzys demograficzny. Także młodzi, bardzo ambitni i kreatywni ludzie, w dużej mierze wyjechali za granicę i nie da się zatrzymać osób starszych do 67. roku życia i wycisnąć z nich, co tylko się da – stwierdziła. Zdaniem posłanki Kukiz'15 stoimy przed wielkim wyzwaniem reformy systemu emerytalnego.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl