Logo
Borys Budka: Platforma udowadnia każdego dnia, że ten pomysł na Polskę, który był przez 8 lat, był pomysłem dobrym

fot. Paweł Jaworski

14 września 2016 07:39

Polityk Platformy Obywatelskiej - Borys Budka przekonywał w RDC o tym, że Platforma była i jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Parlamentarzysta odniósł się także do sytuacji wokół afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Platforma po przegranych wyborach niewątpliwie przeżywa swego rodzaju kryzys, związany przede wszystkim z tym, że musimy odbudować zaufanie, a nie jest to proste. Musimy zabrać się za siebie, pracować, pracować, pracować. Część osób w PO była być może tylko dlatego, że widziała jakieś swoje korzyści. To normalne w polityce, natomiast Platforma udowadnia każdego dnia, że ten pomysł na Polskę, który był przez 8 lat, był pomysłem dobrym. Popełniliśmy kilka błędów, za które możemy przepraszać, ale z pewnością obywatele i nasi przyszli wyborcy widzą, że kampania PiS została oparta na fałszu, na wmówieniu Polakom wielu rzeczy, które nie były prawdziwe – mówił poseł Borys Budka.

Byłem zwolennikiem radykalnych zmian w Warszawie. Cieszę się, że prezydent Gronkiewicz-Waltz podjęła te trudne decyzje. Musimy sprawę wyjaśnić, bo to kwestia wiarygodności samej prezydent, ale również PO. Musimy pokazać warszawiakom i wszystkim wyborcym w Polsce, że doprowadziliśmy do uchwalenia małej ustawy reprywatyzacyjnej jako jedyni w Polsce – przekonywał.

PJ
Źródło: RDC