Logo
Brytyjscy żołnierze rezygnują ze służby

www.commons.wikimedia.pl

17 maja 2016 21:28

Powodem rezygnacji są: niskie morale i brak motywacji do dalszej służby. Od marca 2015 do marca 2016 roku z armii odeszło 7620 żołnierzy. Na stronie internetowej brytyjskiego resortu możemy przeczytać: „Z szeregów British Army, Royal Air Force i Royal Navy od marca 2015 do marca 2016 roku odeszło aż 7620 żołnierzy”.

Ministerstwo podało informację, że 28 proc. rekrutów przed zakończeniem szkolenia rezygnuje ze służby, 43 proc. żołnierzy twierdzi, że morale jest niskie a 32 proc. uważa, że warunki służby są niezadowalające.

Rzecznik obrony stwierdził:  „Żołnierze są docenieni i w brytyjskiej armii służy ich odpowiednio dużo tak by zapewnić bezpieczeństwo kraju. Rząd dostrzega, że nasze siły zbrojne wykonują trudne zadania i dlatego zrobił więcej niż ktokolwiek przed nim, aby zapewnić, że żołnierze czują się docenieni”.

Siły militarne Wielkiej Brytanii liczą około 140 570 osób. Do obsadzenia jest zaś 146 950 etatów. Andy Smith, szef UK National Defence Agency, stwierdził, że:

„Braki kadrowe spowodowane są ciągłymi cięciami wydatków na obronność, przez co kariera w wojsku nie jest już tak atrakcyjna, jak kiedyś. Jako naród nie możemy pozwolić sobie na dalsze redukcje stanu sił zbrojnych. Nasi żołnierze potrzebują solidnych perspektyw i stabilnej przyszłości”.

paw

Źródło: www.kresy.pl