Logo
Brytyjski olimpijczyk ukarany za… żart z Islamu na imprezie [WIDEO]

3 listopada 2016 10:11

Brytyjska Federacja Gimnastyczna zawiesiła na 2 miesiące słynnego 27-letniego sportowca po tym jak ktoś wrzucił do sieci nagranie z prywatnej imprezy, na której jego kolega żartuje udając, że modli się i krzycząc „Allahu Akbar!”. Smith był jedynie świadkiem wydarzenia.

Oprócz czasowej dyskwalifikacji, Smith ma też złożyć serię wizyt w brytyjskich meczetach, aby odbyć reedukację i „poznać lepiej życie muzułmańskiej społeczności”. 

Sprawę nagłośnił dziennik „The Sun”, co pociągnęło za sobą wiele komenatzry. To wydarzenie będzie dla niego nauczką, aby nagrywać tylko treści mające pozytywny wpływ na sport i brytyjskie społeczności – powiedziała szefowa Federacji Gimnastycznej Jane Allen. Sportowiec przeprosił i obiecał poprawić swoje zachowanie. Jest mi bardzo przykro. To co zrobiłem było złe. Przepraszam z całego serca za to, że głęboko obraziłem muzułmanów. Uznaję, że popełniłem drastyczny błąd. To będzie dla mnie wartościowa lekcja życia – napisał na Twitterze.

Smith zapowiedział też, że zrezygnuje z udziału w najbliższych wydarzeniach sportowych, aby w tym czasie udać się do londyńskich meczetów na reedukację. Mimo to, raz po raz dostaje pogróżki od brytyjskich islamistów, którzy grożą, że go zabiją. 

NW

Źródło: Reporters.pl