Logo
Bunt w Platformie Obywatelskiej!? Schetyna traci kontrolę nad partią

12 stycznia 2017 20:02

Wielki protest opozycji zakończył się kompromitacją. Winny tej porażki jest, jak twierdzą politycy Platformy Obywatelskiej, lider ugrupowania Grzegorz Schetyna. Czy pokłosiem tych wydarzeń będzie utrata przewodnictwa w partii? 

– Uważam, że to wszystko zostało rozegrane katastrofalnie – Schetyna najpierw we wtorek napompował oczekiwania, podbił piłeczkę, walczył z Petru, a co dziś z tego wyszło? Wielkie pffff... Nie miał żadnego pomysłu na rozegranie tego sporu – tak w ostrych słowach o Grzegorzu Schetynie wypowiedział się... jeden z polityków PO. 

Protest opozycji trwający od 16 grudnia został "zawieszony" przez Schetynę dziś rano. W praktyce zakończył się jedną wielką kompromitacją po 27 dniach okupacji mównicy sejmowej. 

Decyzja o przerwaniu obecności posłów totalnej opozycji na sali obrad zapadła w czwartek rano podczas posiedzenia w Sejmie zarządu krajowego partii. Jednak sami działacze Platformy nie kryją rozczarowania, bowiem rozpatrywano wiele różnych wariantów. 

Choć tę decyzję większość polityków przyjęło z aprobatą, to w Platformie jest duża grupa niezadowolonych posłów. - Myśmy mówili Grzegorzowi, że PiS może przyjąć budżet w Senacie, ale on takiego wariantu nie brał pod uwagę. Zajmował się rozkładem ludzi - kto gdzie blokuje na dwóch salach, a PiS na trzeciej przyjął mu budżet. Kompromitacja - komentuje sprawę jeden z parlamentarzystów PO.

Do grupy najbardziej niezadowolonych posłów należą młodzi działacze PO, m. in. Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska, Kinga Gajewska-Płochocka, Cezary Tomczyk czy Rafał Trzaskowski.

Politycy Platformy zarzucają Schetynie także, że nie wyszedł do protestujących ludzi przed Sejmem i nie podziękował im za wsparcie. Nie podoba im się także, że nie przerwano protestu na święta. Podobno za tym rozwiązaniem optowała Ewa Kopacz. 

źródło: niezalezna.pl
BS