Logo
Była posłanka Twojego Ruchu została skazana

27 września 2016 16:00

Była posłanka partii Janusza Palikota została skazana na dwa lata w zawieszeniu na cztery. Powód? Przywłaszczenie ponad 104 tys. zł ryczałtu na podróże służbowe i wyposażenie biura. Dobrowolnie poddała się karze.

Nieprawidłowości, których konsekwencją był wyrok Sądu dotyczą lat 2011-2014. Małgorzata M. miała osiągnąć korzyść majątkową w postaci pobierania ryczałtów na rzekome przejazdy samochodem w celach służbowych. Była posłanka oświadczała, że miesięcznie przejeżdża 3,5 tys. kilometrów. Pieniądze wypłacane z Sejmu RP jako ryczałt na wyposażenie i prowadzenie biura poselskiego to łącznie 104 tys. złotych, z czego 75 tys. złotych to koszty przejazdów.

Sąd wykazał, że w rozliczniach wydatków posłanka poświadczała nieprawdę a środki pozyskane z Kancelarii Sejmu RP posłużyły między innymi na urzędzenie prywatnego mieszkania w części wynajmowanych pomieszczeń.

Małgorzata M. została trafiła do Sejmu z list Ruchu Palikota. W 2013 r. wraz z dwoma partyjnymi kolegami została zawieszona za nadużycie alkoholu. W 2014 roku znalazła się w grupie 12 posłó, którzy opuścili klub Janusza Palikota, by w lutym 2015 r. wrócić na łono macierzystej partii - Twojego Ruchu. 

PJ
Źródło: TVP Info